RKDSO 3 - DEV-Arcen 4
Man van de wedstrijd Matthijs Schambergen dit ondanks de aanwezigheid van tal van oud VVV spelers in onze brede selectie. Verder in dit verslag lees je waarom.
Met 14 man sterk kon ons 4e elftal op deze prachtige oktoberdag aantreden voor de derby tegen ons buurdorp Lomm. DSO 3 begon, door het ontbreken van een aantal sleutelspelers, met een gehandicapt elftal aan deze wedstrijd terwijl er in ons team weer veel voetballend vermogen aanwezig was. Na een warming up, die nog zelden met zoveel concentratie is uitgevoerd, begonnen we om 10.30 uur aan de wedstrijd.
Zoals altijd ging de bal soepel van voet naar voet en creëerden we het een aantal goede mogelijkheden maar de dik verdiende openings treffer liet op zich wachten, maar in de 18e minuut was het dan toch raak. Een strak genomen vrije trap door Jos bereikte perfect het hoofd van Maurice die zich slim had vrijgelopen en met een prachtige kopbal in de kruising werd de uitstekende DSO doelman verslagen.
DSO beperkte zich tot een aantal counters die geen kansen opleverden. Na de openingstreffer werd het spel van DEV slordig, met name de eindpass kwam steeds vaker niet aan waardoor DSO beter in de wedstrijd kwam. Dit resulteerde in een drietal goede kansen voor DSO, twee werden door de ook aan onze kant uitstekende doelman Ruud te niet gedaan(toch een goede zaak dat we veel geld hebben geïnvesteerd in deze aankoop). Ook Ron Vousten moest nog vol aan de bak bij een corner die door hem van de lijn werd gehaald.
In de 40e minuut begon voor Matthijs de waarschijnlijk beste wedstrijd tot nu toe van zijn imponerende carrière. Herman zorgde er met een prachtige steekbal voor dat Matthijs oog in oog kwam met de DSO goalie en als een volleerd spits schoof deze de bal met zijn linkerbeen beheerst binnen. Met een 0 – 2 stand werd de rust bereikt. Peter en John hamerden erop dat we goed en geconcentreerd aan de 2e helft moesten beginnen om DSO duidelijk te maken dat er vandaag niks te halen viel. Jos die met zijn eigen team Blerick 1 in zwaar weer zit werd gewisseld zodat hij zijn mannen kon voorbereiden op weer een zware wedstrijd(net de uitslag gezien maar daar zal Jos niet vrolijk van zijn geworden) en Paul K. die er een week voor de oktoberfesten erg fit uitzag kwam in zijn plaats in het veld.
DEV kwam goed uit de startblokken 3 dikke kansen in 6 minuten maar helaas geen doelpunten. In de 59e minuut kreeg schoot Maurice, die op zoek was naar een 2e doelpunt tegen de binnenkant van de paal. 1 minuut later was het wel prijs Hekkie kreeg de bal voor zijn gouden linkerbeen en schoot onberispelijk binnen vanaf 16 meter(met zijn nieuwe schoenen), de 0 – 3 was een feit en de wedstrijd was gespeeld. Lars had inmiddels plaats gemaakt voor Dave. Er volgde nog een wissel Nico(die tegenwoordig zijn steentje bijdraagt aan het Succes van Wittenhorst I) werd vervangen door Niels. De wissels hadden geen enkele invloed op het spelbeeld, dit bleef hetzelfde, DSO werd vastgezet op de eigen helft en kwam er nagenoeg niet meer uit.
In de 76e minuut de volgende weer een briljante actie van Matthijs met een schitterende kap/sleep beweging werd een DSO verdediger in de 16 meter het bekende bos ingestuurd en ditmaal schoot hij met rechts de bal in de lange hoek. Ook Matthijs blijkt, net als Wesley Sneijder, tot zijn eigen verbazing compleet 2 benig te zijn en de 0 – 4 staat op het score bord( na het einde van de wedstrijd breekt meteen de discussie los of hij nu rechts of links is maar dit blijft een raadsel).
Ook het laatste kwartier veranderde het beeld van wedstrijd niet 70% balbezit voor DEV, 30% voor DSO.
Vriend en vijand waren het er over eens op dit resultaat was niets af te dingen, een uitstekende collectieve prestatie van het team!!!
Ook de scheidsrechter leverde zijn bijdrage en floot simpelweg een goed pot!!!
Zo lang er bij ons spelers rondlopen die een sponsor wedstrijd in onze nationale voetbal tempel “de Kuip” laten schieten om in DEV 4 te mogen spelen zit het met de teamgeest binnen onze selectie helemaal snor.
Nagekomen bericht: door deze overwinning staan we inmiddels aan de kop van de ranglijst met de inhaal wedstrijd tegen Sparta nog tegoed. Volgende week in het Oktoberfest weekend(gratis reclame voor onze lange hoofdsponser) zullen we deze positie proberen te verstevigen op, waarschijnlijk het kunstgras, in Sevenum.
Met bikkelharde tackel(dit is plagiaat en heb ik van de Staele gestolen)
Een lease verslaggever(helaas was onze vaste man door ziekte niet aanwezig).







